Dnes kradnú už aj narodeninové torty

Autor: Peter Korenek | 2.11.2015 o 10:53 | (upravené 2.11.2015 o 15:24) Karma článku: 11,58 | Prečítané:  8618x

Krádež. Niet asi človeka, ktorý by sa nestretol aspoň raz za život s týmto slovom. V tom lepšom prípade z počutia, v horšom osobne. Dnes som zažil ten horší prípad. Išlo o malú hodnotu, ale práve preto to vo mne vzkypelo. 

Píše sa prvý november. Sťahuje sa celý národ z východu na západ. Je to čas, keď si spomíname na našich blízkych, čo tu už s nami nie sú. Toto obdobie je však pre mňa ešte v niečom iné, pretože deň pred týmto sviatkom oslavujem narodeniny. Veru tak, straším tu už nejaký ten rôčik.

Síce už ubehol dlhý čas a nie sme už malé deti, naša mamina sa rozhodla, že začne vypekať torty, aby si natrénovala pečenie pre vnúčatá. Takže tento rok som dostal tortu aj ja :) Bola pekná aj dobrá, už len všetky prsty si oblízať. K tomu mi pripravila aj koláče, nech ponúknem aj kolegom v práci. Kým to všetko pripravila, naozaj to dalo zabrať. Ďakujem mami. 

Tak ako celý národ, aj ja som pravidelným cestujúcim na vlakovej linke do Bratislavy. Očakával som veľký nápor cestujúcich, avšak vlak nebol preplnený. Našiel som si miesto v jednom z posledných vozňov súpravy. Mal som len malú cestovnú tašku, nebolo však miesto na držiakoch na batožinu, tak som si tašku uložil pod sedadlo. Miesta pod ním bolo dosť. Nebol to kupé štýl vozňa, ale jeden z tých nových, otvorených. V taške som nemal v podstate žiadne cenné veci, avšak pre mňa boli domáce koláče naozaj cenné. Pozná to asi každý, kto pravidelne cestuje za prácou, či školou, že domáce je najlepšie.

Tašku som si počas cesty kontroloval asi dva až trikrát, bola tam. Náš vlak R814 Domica mal meškanie asi 20 minút, takže cesta sa nám predĺžila. Oproti mne sedel taký zvláštny starší pán, dosť ukecaný, podľa jeho slov na invalidnom dôchodku a s barličkou. Neobsedel na mieste a stále sa prechádzal. Zvyšní spolucestujúci neboli ničím neobvyklí. Pán vystúpil v Šuranoch a zrazu bolo hneď tichšie. Ja som si pracoval na notebooku do práce a na iné som sa nesústredil.

Prešla Šaľa, Galanta a Bratislava-Vinohrady. Začal som sa baliť. Pozrel som sa pod sedadlo a taška nikde. Asi sa šuchla ďalej ako vlak brzdil. Pozrel som sa pod ostatné sedadlá, nikde jej nebolo. Pozrel som na ostatných cestujúcich, nikto ju v ruke nemal. Niekto mi ju zobral. Čo robiť? Oslovil som sprievodkyňu, ktorá si so mnou prešla celý vagón. Odporučila mi kontaktovať políciu. Nemal som tam však cenné veci, celé to mohlo mať hodnotu do 20 eur, polícia by s tým nič nespravila, ani by to neriešili. Sprievodkyňa mi ešte odporučila prezrieť nástupište, či ju náhodou niekto nezobral a potom sa nespamätal. Bolo však prázdne. Prezrel som aj nástupištia MHD, nič. Navštívil som v budove stanice aj straty a nálezy, oni však riešia skôr zabudnuté batožiny v kupé a nie zmiznuté veci. Tiež ma odporučili na políciu, vraj všetky straty sa tam majú hlásiť. Vo vozni sa pritom premlelo iba zopár ľudí, lebo sme boli posledný vozeň druhej triedy v súprave. Ešte som vyskúšal zájsť na ŽST Vinohrady, tam tiež nič nebolo.

Uvedomil som si, že tú tašku zobral niekto zámerne. Keby sa len pomýlil a zobral zlú, zostala by tam jeho. Dotyčný ma musel sledovať, že nedávam až taký pozor na túto batožinu. Jediné, čomu nerozumiem je, že čo si myslel, že tam nájde. Asi to bol maškrtník, ktorému zavoňali koláče, aj keď boli v plastovom boxe.

Vlakmi do Bratislavy cestujem už osem rokov, za celý čas sa mi takáto nemilá príhoda nestala. Doteraz som si myslel, že vo vlaku sa mi také stať ani nemôže. Zobral som si poučenie. Odteraz budem preferovať kupé vozne a batožinu aj keď menej hodnotnú stále mať vyloženú nad hlavou. A hlavne pozorne si všímať spolucestujúcich. Bol to ten zvláštny pán? Asi nie. Bol to nejaký okoloidúci? Bol to niekto kto sedel za mnou? Už sa to nedozviem, snáď mu moja narodeninová torta aspoň chutila. Ak sa mu bude pri nej čkať, bude vedieť prečo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?